Targi Dentystyczne w Białymstoku

W branży medycznej popularne są różnego rodzaju konferencje i sympozja poświęcane aktualnej sytuacji lekarzy i medycyny na całym świecie lub konkretnym przypadkom chorób i zagrożeniom dla zdrowia. Nie inaczej jest w przypadku specjalizacji medycznej, czyli stomatologii. W Polsce takie konferencje i targi odbywają się najczęściej w Białymstoku, gdzie przynajmniej dwa razy do roku organizowane są tego typu imprezy. Dlaczego Białystok? Konferencje, sympozja, spotkania branżowe, targi firm, sprzętów i urządzeń wykorzystywanych w stomatologii mają bardzo długą tradycję, ale dopiero w ostatnich latach osiągnęły tak szeroki zasięg. Białystok został wybrany ze względu na znajdującą się tu najlepszą w Polsce uczelnię medyczną kształcącą w zakresie stomatologii. Na targach prezentowane są więc nie tylko firmy, które zajmują się produkcją specjalistycznego wyposażenia, bez którego żaden stomatolog w Białymstoku nie mógłby się obejść, ale również oferty szkoleń, kursów i studiów dentystycznych prowadzonych na tej uczelni. Konferencje trwają zazwyczaj przez cały weekend i towarzyszy im szereg imprez i spotkań pobocznych, w tym również pokazy i prelekcje związane z aktualnymi nowościami w dziedzinie stomatologii. Do Białegostoku zjeżdżają nie tylko dentyści z całej Polski, naczelnicy izb stomatologicznych, ale również goście zza granicy, którzy dzielą się swoją wiedzą zdobytą w nowoczesnych ośrodkach medycyny stomatologicznej na Zachodzie.

Białostockie Targi Dentystyczne służą branży również w zupełnie inny sposób – pomagają ją promować w mieście i całym regionie, co przekłada się na zwiększenie świadomości samych pacjentów, głównie tych najmłodszych. Uczestnicy Targów bardzo często zapraszają na nie uczniów ze szkół, dla których przygotowują specjalne lekcje i pogadanki na temat profilaktyki stomatologicznej i dbałości o zęby. Dla starszych uczniów, młodzieży i rodziców Targi są z kolei świetną okazją do tego, aby wybrać swojego pierwszego stomatologa lub go zmienić, jeśli dotychczasowy im z jakichś względów nie odpowiada. Podczas trwania imprezy każdy dentysta może się bowiem na niej zaprezentować, rozłożyć swoje stoisko, wręczać ulotki i broszury informacyjne, wizytówki i zachęcać do odwiedzin w swoim gabinecie. Z tej okazji najczęściej korzystają małe gabinety dentystyczne, dla których to doskonała możliwość zdobycia nowych pacjentów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>