Piękne włosy o każdej porze roku

Zarówno zimą, kiedy dokucza uporczywy mróz, jak i latem, kiedy mocno świeci słońce nasze włosy narażone są na działanie rozmaitych czynników atmosferycznych, które sprawiają że stają się one matowe i przesuszone. Piękne włosy są natomiast największą ozdoba kobiety. Ich codzienna pielęgnacja powinna zatem być dla każdego rutyną. Dodatkowo raz na jakiś czas warto wykonać specjalistyczne zabiegi wzmacniające i odżywiające strukturę włosa. Można je co ciekawe wykonać nie tylko w salonie fryzjerskim, podejmie się ich bowiem również salon kosmetyczny czy gabinet urody.

Zabiegi te mają rozmaitą formę, a odżywki nakładane są zarówno na ciepło, jak i na zimno, są one w postaci ampułek oraz wszelkiego rodzaju odżywek. Jednym ze sposobów na piękne włosy jest również prostowanie keratynowe, które sprawia, iż włosy stają się lśniące, lejące i błyszczące. Zabiegu takiego dokona fryzjerka, ale również kosmetyczka.

Rzeszów jest miastem, w którym zabiegi takie wykonuje się na co dzień w wielu salonach fryzjerskich, ale i kosmetycznych [➔polecana kosmetyczka z Rzeszowa (swiaturody)]. Wiadomo natomiast, że takie usługi z reguły bywają kosztowne, dlatego też warto przeanalizować, czy nie lepiej wykonać je samodzielnie w domu. Czy posiadamy odpowiednie umiejętności, sprzęt oraz zapał i chęci, a także przede wszystkim czas? Do prostowania keratynowego będziemy na przykład potrzebować specjalnych preparatów chemicznych oraz dobrej, mocnej prostownicy. Zabieg należy wykonać bardzo dokładnie, gdyż nieumiejętne jego wykonanie może bardziej zaszkodzić niż pomóc.

Na co dzień w domu należy stosować rozmaite odżywki, dobrane zarówno do naszych indywidualnych potrzeb, jak i panujących akurat warunków atmosferycznych. Dodatkowo warto wcierać ze włosy przynajmniej raz w tygodniu olejek arganowy, który sprawi, ze będą mocne i nie będą podatne na rozdwajanie.

Najważniejsza w pielęgnacji zarówno włosów, ale i paznokci oraz skóry jest systematyczność. Regularne nakładanie odżywki często jest wystarczające. Pamiętajmy jednak, ze na stan naszych włosów ogromny wpływ ma również prowadzony tryb życia oraz dieta. Warto zaopatrzyć się w suplementy diety wzmacniające struktura włosa, zwłaszcza w przypadku osób, których włosy są szczególnie słabe. Dieta jest jednak nadal podstawą, żaden bowiem suplement diety nie zastąpi zdrowego trybu życia i witamin dostarczanych z codziennych posiłków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>