Makijaż w Opolu

Makijaże to nieodłączny element życia większości kobiet. Stosowany jest on w wielu sytuacjach naszego życia. Piękny makijaż sprawia, że każda kobieta może poczuć się piękna i wyjątkowa. Odpowiednio wykonany zabieg pozwala na zatuszowanie mankamentów naszej urody oraz przedstawienie naszych atutów.

W ostatnim czasie ogromnym trendem w makijażu stało się konturowanie twarzy. Zabieg ten pozwala na podkreślenie kształtu naszej twarzy, zatuszowanie za dużego podbródka, skrócenie wysokiego czoła czy złagodzenie rysów twarzy. Ze względu na mnogość zalet został on wprowadzony jako stały element makijażu zarówno dziennego jak i wieczorowego. Stosowany jest on nie tylko przez wielkie gwiazdy kina, ale również do codziennego makijażu kobiet. Konturowanie twarzy można wykonać za pomocą wielu różnych kosmetyków. Zabieg ten można podzielić na dwa rodzaje. Jednym z nich jest konturowanie na mokro, drugim konturowanie na sucho. Nazwa wzięła się od konsystencji kosmetyków używanych do wykonania makijażu. Do konturowania twarzy potrzebny jest nam zestaw kosmetyków, w skład którego wchodzi podkład, jasny korektor, korektor kolorystycznie dobrany do odcienia naszej cery, kremowy bronzer oraz puder o naturalnym odcieniu. Konturowanie powinno być wykonywane gąbeczką do makijażu lub specjalnymi pędzlami z grubym włosiem o podłużnym kształcie. Pozwalają one na dokładną aplikację kosmetyku. Przy konturowaniu twarzy należy zapamiętać jedną zasadę – miejsca, które chcemy oddalić wizualnie, należy pokryć ciemnym korektorem w konturowaniu na mokro, bądź ciemnym pudrem (https://pl.wikipedia.org/wiki/Puder) w kamieniu, jeśli konturujemy na sucho. Miejsce, które chcemy uwydatnić, powiększyć należy pokryć korektorem, który posiada kolor o dwa lub trzy tony jaśniejszy od koloru naszej cery. Konturowanie „na mokro”, polega na używaniu jedynie korektorów oraz podkładu, który następnie jest zabezpieczony sypkim pudrem transparentnym, czyli przystosowującym swój kolor do naszej cery. Do konturowania na sucho należy użyć kosmetyków sypkich bądź w kamieniu. Ten typ konturowania jest szybszy w aplikacji, jednak wymaga ogromnej wprawy w tego typu zabiegach.

Osoby, które chcą zrobić makijaż tego typu, powinny zgłosić się do salonu kosmetycznego w Opolu (https://swiaturody.com/opole,kosmetyczka,9.html). Kosmetyczki tam pracujące to doskonale przygotowane do wykonywania swojego zawodu profesjonalistki. Wykonywane tam makijaże tworzone są z ogromną dozą profesjonalizmu i wyczucia smaku.

1 komentarz

  1. Irenka

    A mnie się to konturowanie twarzy średnio podoba, ale to tylko moje zdanie. Osobiście wolę bardziej naturalne sposoby makijażu

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>