Czego unikniemy regularnie odwiedzając dentystę w Katowicach?

Mamy duże szczęście, że żyjemy w czasach, w których wizyta u dentysty nie musi kojarzyć się z bólem i dyskomfortem. Wszelkie bardziej inwazyjne zabiegi, jak na przykład ekstrakcja czy też leczenie kanałowe są wykonywane w znieczuleniu, co znacząco poprawia komfort pacjenta. Coraz bardziej też jesteśmy świadomi, że jeśli nie zadbamy odpowiednio o nasze uzębienie to czasami ekstrakcja będzie jedynym, co może zrobić stomatolog. Katowice są miastem w którym pacjenci coraz chętniej odwiedzają gabinety. Wciąż jednak zdarza się, że przychodzą z zębami, których nie da się już wyleczyć i trzeba je usunąć. Wtedy warto też od razu pomyśleć o uzupełnieniu luki za pomocą porcelanowego mostu lub też implantu tytanowego. Ma to na celu przede wszystkim zabezpieczenie pozostałych zębów przed rozchwianiem i wykrzywieniem, które mogą powodować nawet wady zgryzu. Każdy ubytek w łuku zębowym jest szkodliwy, stąd tak bogata oferta w dziedzinie protetyki stomatologicznej.

Na szczęście jeśli ząb nas boli, wciąż jest szansa, że uda się go uratować i wyleczyć. W takim przypadku stosowane jest zazwyczaj leczenie kanałowe (wikipedia.org). Polega ono na tym, że lekarz w pierwszej kolejności oczyszcza kanaliki zębowe, a następnie dewitalizuje zęba, czyli dokonuje umartwienia zębiny. To przynosi pacjentowi szybką i trwałą ulgę. Tego typu zabieg wykonamy w każdym dobrym gabinecie stomatologicznym. Katowice (dentysta-stomatolog.com) mogą pochwalić się zaś dużą liczbą gabinetów, w których możemy wyleczyć zęby w dogodnej cenie. Jeśli cierpimy z powodu bólu wywołanego jedynie nadwrażliwością szkliwa, doskonałym rozwiązaniem będzie lakierowanie zębów. Dentysta pokrywa wtedy nasze zęby specjalnym lakierem z fluorem, co przyniesie nam również znaczną ulgę. Jest to zabieg czysto profilaktyczny, stosowany także dla zabezpieczenia zdrowych zębów przed próchnicą i bakteriami. Jeśli posiadamy już jakieś niewielkie ubytki czy szczeliny, powinniśmy na pewno zdecydować się na ich zalakowanie, czyli wypełnienie. To uchroni nas przed dalszym rozwojem ubytków. Jeśli zaś nie jesteśmy zadowoleni z naszego uśmiechu, bo nie jest tak biały jak byśmy oczekiwali, warto wybrać się na profesjonalne wybielanie zębów. W tej chwili jest to zabieg bezpieczny dla ich kondycji, dlatego też nie musimy się już godzić z tym, że mamy przebarwienia od kawy czy herbaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>